Aktualitet

Trafikonte drogë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Shkruar nga Liberale
Trafikonte drogë, arrestohet ish-boksieri shqiptar

Boksieri me origjinë shiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru për trafik droge.

27-vjeçari është arrestuar në Peru në 17 janar, teksa iu sekuestrua një ssai droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve.

Droga kishte si destinacion Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vite burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, është rritur në Sarajevë. Ai praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH