Showbiz

Tom Cruise do të jetë aktori i parë që xhiron një film në hapësirë

Shkruar nga Liberale
Tom Cruise do të jetë aktori i parë që xhiron një film

Herë pas here, Tom Cruise ka dëshmuar se i pëlqen të rrezikojë në rolet e tij. Kjo është arsyeja pse ai pothuajse nuk ka nevojë për një marifet.

I pyetur së fundmi në Festivalin e Filmit në Kanë se përse nuk përdor marifete, ai u përgjigj: "Askush nuk e pyeti Gene Kelly-n: "Pse vallëzon?"

E kemi parë të fluturojë me një aeroplan në 'Top Gun', duke u ngjitur nga një rrokaqiell në 'Mission Impossible', duke dëshmuar kështu se nuk ka frikë nga asgjë.

Në moshën 60-vjeçare, ai është i lumtur të përballet me çdo sfidë dhe këtë e ka dëshmuar duke ripublikuar pjesën e dytë të 'Top Gun: Maverick'.

Epo, tani sipas raportimeve të mediave, regjisori Doug Liman, krijuesi i 'The Bourne Identy' dëshiron të bëjë një film të vendosur në hapësirë.

Liman e prezantoi tashmë projektin në vitin 2020, por pandemia ndaloi planet e tij.

Fjala është se regjisori dhe Cruise kanë folur me kompaninë e prodhimit Universal Filmed Entertainment Group (UFEG) për aktorin duke marrë një raketë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

"Unë mendoj se Cruise po na çon në hapësirë, ai po e çon botën në hapësirë," tha presidentja e UFEG, Donna Langley, sipas BBC News.

"Ky është plani. Ne kemi një projekt të madh në zhvillim me Tomin... Për të marrë një raketë në Stacionin Hapësinor dhe për të qëlluar."

Langley zbuloi se pothuajse i gjithë filmi do të xhirohet në Tokë, por shpreson se aktori do të bëhet "njeriu i parë që do të bëjë një shëtitje në hapësirë ​​jashtë stacionit hapësinor".

Nëse ndodh, Cruise do të ishte aktori i parë që do të filmonte në hapësirë./Liberale.com

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH