Globi

Tmerr/ Shpërthen vullkani Stromboli në Itali, llava mbërrin deri në det

Shkruar nga Liberale

Vullkani Stromboli në Itali dhuroi një spektakël sa të frikshëm aq dhe të pabesueshëm kur shpërtheu, aq sa rrjedha e llavës arriti deri në det.

Vullkani, në brigjet jugore italiane pranë Siçilisë, lëshoi shtëllunga të mëdha tymi që mbuluan zonën, ndërsa u raportuan edhe lëkundje sizmike në zonë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH