Globi

Tjetër rekord infektimesh nga COVID-i në Greqi

Shkruar nga Liberale
Tjetër rekord infektimesh nga COVID-i në Greqi

Një tjetër rekord i zi nga COVID-19 në Greqi. Ministria e Shëndetësisë atje njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 28.828 persona të infektuar. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 72 qytetarë.

Në të njëjtën kohë, 620 pacientë të intubuar në Repartet e Kujdesit Intensiv arrijnë në 620 .

Ata kryen 398,632 teste me pozitivitet që qëndronte në 7.23%.

Nga totali i rasteve, 12,848 ndodhen në Atikë (9,882 dje) dhe 3,496 në Selanik (2,665 dje).

Kujtojmë se dje, të martën, janë regjistruar 21.657 raste, një numër më shumë se dyfishi i 9.284 që u regjistruan të hënën.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH