1

Tirana, finalistja e parë e Kupës së Shqipërisë

               Publikuar në : 19:54 - 15/07/20 liberale

Tirana është ekipi i parë që kalon në finalen e Kupës së Shqipërisë, pas fitores 2-0 në gjysmëfinalen e kthimit ndaj Bylisit.

Dy golat u shënuan që në pjesën e parë nga Muci dhe Hoxhallari. Kundërshtari i Tiranës pritet të dalë nga përballja Teuta-Kukësi, e cila do të luhet në 20:45.

Ndërkohë, finalja për Kupën e Shqipërisë do të luhet më 2 gusht.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back