Aktualitet

Thuajse e dorëzuar para flakëve, fotoja e zjarrfikëses që shpërthen në lot

Shkruar nga Liberale
Thuajse e dorëzuar para flakëve, fotoja e zjarrfikëses që

Tashmë prej disa ditësh Greqia është në luftë të vazhdueshme me zjarret masive që kanë përfshirë vendin. Edhe pse zjarrfikëset po punojnë vazhdimisht për të shuar vatrat e zjarrit nuk kanë arritur akoma që ti vënë flakët nën kontroll.

Një grua zjarrfikëse, thuajse e dorëzuar para flakëve që kanë përfshirë Greqinë, e që shpërthen në lot, ka bërë xhiron e rrjetit ditën e sotme.

Fotoja e shkrepur nga Đanis Joanidis , është postuar në faqen “Parashikimi i motit në Greqi”, së bashku me mesazhe inkurajuese për të gjithë zjarrfikësit, por jo vetëm.

Në postim shkruhet:

“Në një situatë lufte, marrim një frymë të vogël dhe vazhdojmë

?Me guxim…

?Me guxim…..

?Me guxim….

? Me këmbëngulje….

❌ Pa frikë….

❌Pa panik….

❌ Pa hezitim….

? Vazhdojmë pranë asaj që na nevojitet ??

? Guximi nuk është vetëm i gjinisë mashkullore”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH