Aktualitet

Thirrja e Metës për protestë, Lleshaj: Do hyjmë në histori si…

               Publikuar në : 19:38 - 19/02/20 liberale

Pas deklaratës së Presidentit për të protestuar në 2 mars kundër grushtit shteti, ka ardhur reagimi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Në një postim në Twitter, Lleshaj shkruan se është koha për të kornizuar me ligj funksionimin e institucionit të Presidentit!

Prej 20 vjetësh diskutohet dhe harrohet. Por siç po duket deri në dhimbje tanimë, ideja se kreu i shtetit është individ i vetërregullueshëm, ka vdekur! Republika Parlamentare nuk diskutohet, respektohet.

Fakti që Policia e Shtetit duhet të hyjë në historinë e planetit si e para polici në botë që garanton tubimin antiqeveritar të kreut të shtetit, flet më shumë se një miliardë fjalë për çrregullimin e skajshëm të zotërisë që e ka kthyer Presidentin në një absurditet folklorik”, shkruan Lleshaj./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back