Globi

Thaçi, Veseli dhe Selimi dalin para gjykatës javën e ardhshme

Shkruar nga Liberale
Thaçi, Veseli dhe Selimi dalin para gjykatës javën e ardhshme

Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Hagës kanë bërë publike datat se kur do dalin para prokurorit Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi, të akuzuar për krime lufte.

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se të hënën në 9 nëntor në orën 15:00, do të mbahet paraqitja e parë e Hashim Thaçit në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Në 10 nëntor, po në orën 15:00, do të mbahet paraqitja e parë e Kadri Veselit në sallën e gjyqit.

Ndërsa të mërkurën në 11 nëntor, Rexhep Selimi do të shkojë sallën e gjyqit, seancë e cila do të mbahet në orën 11:00.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH