Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Tetori i Rezistencës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Tetori i Rezistencës

Paralajmërimi i rritjes së çmimi të energjisë, si pasojë  e krizës globale ka ndezur motorët e aksionit opozitar.

Kreu i PD u shpreh dje se mbështet çdo formë rezistence nga qytetarët. Ai akuzoi kryeministrin Rama se ka rritur çmimet për qytetarët dhe biznesin e vogël, shtresa të cilat ky i fundit tha se do të mbështeten nga qeveria në këtë krizë.

Ky aksion opozitar duket se do ta kthejë Partinë Demokratike në terrenin e protestave, ndërsa i fundit ishte mbështetja e  shoqërisë civile pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH