Aktualitet

Tërmeti tragjik/ Shqipëria dhuron 1 milion euro për Turqinë

Shkruar nga Liberale
Tërmeti tragjik/ Shqipëria dhuron 1 milion euro për Turqinë

Një tërmet shkatërrues goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e 6 shkurtit.

Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës sensibilizuese “Turqia një zemër” shprehu ngushëllimet për jetët e humbura nga tërmeti tragjik, ndërsa njoftoi se Shqipëria dhuron 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi.

“Ne dërguam ekipet tona të ndihmës për të ndihmuar sa të mundëm. Ne e dimë se jemi një vend i vogël. Nuk kemi harruar atë që Turqia dhe Presidenti Rexhep Tajip Erdogan bëri për ne në tërmetin e 2019. Ne bëmë maksimumin për të mbështetur popullin turk.” Jemi gati ta bëjmë. Falë përpjekjeve fantastike të Turqisë, jam i sigurt se gjithçka do të jetë e suksesshme”, tha Rama.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH