Aktualitet

Tërmeti tragjik, në Durrës priten arrestime

Shkruar nga Liberale
Tërmeti tragjik, në Durrës priten arrestime

Pas tërmetit tragjik që u mori jetën 51 personave dhe shkatërroi disa ndërtesa të cilat si pasojë janë shembur, në Durrës priten arrestime.

"Panorama" njofton se janë prerë 17 fletëarresti që pritet të ekzekutohen, por nuk dihen ende detaje lidhur me personat.

Kujtojmë se Prokuroria e Durrësit ka nisur, që më datë 29 nëntor, çështjen penale që i referohet tërmetit të datës 26 nëntor, ku si pasojë e tij janë shembur një numër ndërtesash, që kanë shkaktuar vdekjen e një 25 personave vetëm në Durrës. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH