Aktualitet

Tërmeti/ Soreca publikon videon: Të punojmë për të ndërtuar së bashku

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Soreca publikon videon: Të punojmë për të

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka publikuar një video në 1-vjetorin e tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit 2019.

Soreca thotë se vit pas tërmetit të gjithë kujtojnë 51 viktimat në Shqipëri dhe solidaritetin e BE dhe vendeve anëtare të unionit.

Ambasadori thekson se tani është koha për të punuar dhe për të ndërtuar së bashku.

STATUSI NGA LUIGI SORECA

Më 26 Nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për të ndërtuar së bashku.

https://twitter.com/LSorecaEU/status/1331898858952122369

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH