Aktualitet

Tërmeti/ Shpëtohen nga rrënojat 22 persona në Durrës

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Shpëtohen nga rrënojat 22 persona në Durrës

22 persona janë shpëtuar nga rrënojat e ndërtesave të shembura në qarkun e Durrës.

Mësohet se ata janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, por nuk dihet ende gjendja e tyre shëndetësore.

Një tërmet i fuqishëm goditi gjatë natës Shqipërinë, ku si pasojë e lëkundjeve të forta pati shumë dëme materiale dhe fatkeqësisht humbën jetën disa persona. Ende nuk nuk ka një bilanc zyrtar. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH