Aktualitet

Tërmeti ‘shkund’ sërish Greqinë, epiqendra dhe magnituda

Shkruar nga Liberale
Tërmeti ‘shkund’ sërish Greqinë, epiqendra dhe

Një tjetër tërmet ka shkundur mëngjesin e sotëm Greqinë.

Lëkundja me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 7:42 të mëngjesit të sotëm në Samos të Greqisë.

Tërmeti e kishte epiqendrën 9 km në lindje të Vathit, Samos, teksa thellësia fokale e tërmetit 4.2 Rihter në Samos është llogaritur në 14.7 km.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH