Aktualitet

Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda

Shkruar nga Liberale
Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në brigjet e Methoni, në Messini.

Sipas përditësimit të rishikuar të Institutit Gjeodinamik, lëkundjet janë regjistruar 21 kilometra në jug-jugperëndim të Methonit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 6 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në Kalamata dhe zonat përreth të Messinisë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH