Aktualitet

Tërmeti në Turqi, Berisha: Solidarizohem me familjarët e viktimave

Shkruar nga Liberale
Tërmeti në Turqi, Berisha: Solidarizohem me familjarët e

Kreu i "Rithemelimit", Sali Berisha ka reaguar për tërmetin e fortë që tronditi Turqinë dhe Sirinë.

Ai ka shprehur ngushëllimet për viktimat, ndërsa shtoi se solidarizohet me familjaret, duke i uruar shërim të plotë të plagosurve.

“Kam shprehur ngushëllimet e mia më të ndjera për viktimat e tërmetit që ka goditur Turqinë dhe Sirinë. Shpreh solidaritetin e me familjet e viktimave dhe uroj që të plagosurit të shërohen plotësisht”, tha Berisha.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH