Sport

Tërmeti në Marok, 'zhduket' i tërë fshati, gati gjysma e banorëve të vdekur

Shkruar nga Liberale
Tërmeti në Marok, 'zhduket' i tërë fshati, gati

Ekipet e shpëtimit po përpiqen të gjejnë të mbijetuarit nën rrënoja pas tërmetit tragjik që vrau më shumë se 2,100 njerëz në Marok.

Raportohet se në fshatin Tafeghaghte, konfirmohet se kanë vdekur 90 persona dhe shumë të tjerë janë nën rrënoja.

Por shpresa për të gjetur më shumë të mbijetuar në këtë fshat po zbehet, duke pasur parasysh shembjen katastrofike të ndërtesave që nuk janë ndërtuar për t'i bërë ballë një tërmeti të tillë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH