Aktualitet

Tërmeti/ Momenti kur IKMT shemb pallatin 9 katësh në Durrës (Video)

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Momenti kur IKMT shemb pallatin 9 katësh në Durrës

Në videon më poshtë do shihni momentin kur IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh në lagjen nr.5 në Durrës, të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në pamjet e siguruara nga "Panorama.al", shihet pallati që shkatërrohet brenda pak sekondave, duke përhapur pluhur përreth.

Në trupin e objektit, që kishte 32 apartamente, u hapën nga IKMT, 1100 furnela dhe u vendos një sasi prej 40 kg lëndë plasëse për ta shembur.

https://youtu.be/qDUrYggdmMo

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH