Aktualitet

Tërmeti/ Meta takon ekipin izraelit që vlerëson ndërtesat e dëmtuara

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Meta takon ekipin izraelit që vlerëson ndërtesat e

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka pritur sot në një takim ekipin e specialistëve izraelitë që kanë ardhur në Shqipëri për të vlerësuar ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Presidenti Meta, teksa ka ndarë disa foto nga takimi me ta, shprehet thellesisht mirënjohes për ndihmën e madhe që ata po japin.

“I nderuar të prisja sot ekipin izraelit që i erdhi në ndihmë qytetarëve tanë duke vlerësuar dhe këshilluar për shtëpitë dhe ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti. Thellësisht mirënjohës Izraelit dhe ekspertëve të tij ushtarakë! Shalom!”- shkruan Meta./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1109907,1109908,1109909"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH