Aktualitet

Tërmeti/ Manastirliu: 8 persona janë rëndë, 2 mund të nisen në Itali

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Manastirliu: 8 persona janë rëndë, 2 mund të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka folur nga spitali i Traumës për gjendjen e të plagosurve nga tërmeti i fuqishëm.

Ajo është shprehur se 8 persona janë në gjendje më të rëndë, teksa po presin që 2 prej tyre të dërgohen në Itali.

"32 persona i janë nënshtruar terapisë së mjekimit, ndërsa 8 janë në terapi intensive dhe janë më rëndë. Jemi duke vlerësuar sëbashku me parterët Italian për 2 persona", tha ministrja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH