Aktualitet

Tërmeti/ Apartamente për familjarët e viktimave, Meta dekreton ligjin

Shkruar nga Liberale
Tërmeti/ Apartamente për familjarët e viktimave, Meta dekreton

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ligjin për dhënien e apartamenteve për familjarët e viktimave të tërmetit të 26 nëntorit.

D E K R E T PËR SHPALLJE LIGJI

Presidenti Meta dekreton shpallje ligji nr. 80/2019

Në mbështetje të nenit 84, pika 1 dhe nenit 93 të Kushtetutës,

D e k r e t o j

Shpalljen e ligjit nr. 80/2019 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 6, datë 30.11.2019, të Këshillit të Ministrave, “Për dhurimin e apartamenteve familjarëve të viktimave, si pasojë e tërmetit të datës 26.11.2019”.

Nr. Dekretit 11382

Tiranë, më 11.12.2019 /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH