Aktualitet

Tërmet në jug të vendit, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale
Tërmet në jug të vendit, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte

Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e kësaj të marte në jug të vendit.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Euorpiane-Mesdhetare lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitudë 3.1 e shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 10 km në veriperëndim të Përmetit dhe ka patur një thellësi fokale prej 6 km.

Më konkretisht, qendra e tërmetit ka qenë në fshatin Limar të Këlcyrës, teksa mësohet se lëkundjet janë nsdjerë dhe në Gjirokastër dhe Tepelenë. Lëkundjet sizmike janë regjistruar në orën 19:22.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH