Globi

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja magnituda dhe epiqendra

Shkruar nga Liberale
Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, ja magnituda dhe

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ka goditur veriun e Kilit mëngjesin e sotëm.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale, ndërsa shumë qytete kanë mbetur pa energji elektrike.

Epiqendra e tërmetit ishte 41 kilometra në jugperëndim të qytetit Coquimbo.

https://twitter.com/i/status/1699647268754760066

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH