Aktualitet

U arrestua teksa tentoi të udhëtonte drejt Francës me dokumente false, 34-vjeçari shqiptar përfundon në spital

Shkruar nga Liberale
U arrestua teksa tentoi të udhëtonte drejt Francës me dokumente

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Itali, pasi po tentonte të shkonte drejt Francës me dokumente false.

Mediat e huaja shkruajnë se 34-vjeçari, udhëtonte me pasaportë dhe kartë identiteti të kombësisë greke.

I riu ndodhet aktualisht në urgjencën e spitalit të Parinit, për shkak të problemeve shëndetësore të raportuara pas arrestimit.

Sakaq pritet masa ndëshkimore nga drejtësia italiane.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH