Aktualitet

Tensionet në Iran, Ministria e Jashtme thirrje të gjithë shqiptarëve

               Publikuar në : 18:12 - 08/01/20 liberale

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë i bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të shmangin udhëtimet në drejtim të Lindjes së Mesme, në vendet me tensione të përshkallëzuara, Iran, Irak.

Njoftimi i plotë i Ministrisë:
Shtetasit shqiptarë që aktualisht ndodhen në Iran ose Irak dhe qe kanë nevojë për asistencë, janë të lutur të kontaktojnë Ambasadat e Republikës së Shqipërisë në Kuvajt dhe ne Turqi në adresat:
Kuvajt (Kuwait City):
Celular: +96594048219
Office Phone: +965 2524 0627,
E-mail: [email protected]
——————————
Embassy of the Republic of Albania to the State of Kuwait
Salam Area, Block 7, Street 717, Villa 4, Kuwait
P.O.Box. 3090, Safat-13031, State of Kuwait

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back