Aktualitet

Tensionet Kosovë-Serbi, Rama nesër në Bruksel

Shkruar nga Liberale
Tensionet Kosovë-Serbi, Rama nesër në Bruksel

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nesër niset  drejt Brukselit ku do të takohet me presidentin e Këshillit të BE-së, Charles Michel në lidhje me tensionet në veri të Kosovës.

Ndërkohë kunjojmë që dy ditë më parë Rana në një konferencë për mediat bëri me dije se i kishte dërguar një letër presidentit francez dhe kancelarit gjerman për një shtysë të re nga BE për zbatimin e planit franko-gjerman si zgjidhje për tensionet Kosovë-Serbi,

Rama gjithashtu kërkoi dhe një lirimin e 3 policëve të Kosovës që mbahen të burgosur në Serbi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH