Sport

Tension në ndeshjen me Spanjën, tentohet të hiqet flamuri i Kososvës

               Publikuar në : 21:53 - 31/03/21 liberale

Nuk ka qenë aspak e qetë situata pak para fillimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Spanjës, e cila luhet në Sevilje.

Gazetari i “T7”, Berat Buzhala ka zbuluar se pak para fillimit të ndeshjes, përfaqësues të Federatës së Spanjës, kanë kërkuar të heqin flamurin e Kosovës nga stadiumi.

Megjithatë gjithçka është qetësuar më pas, pasi kanë zbritur inspektorët e UEFA-s, të cilët kanë bërë me dije se flamuri do të qëndrojë aty pa u lëvizur, sipas protokollit.

Madje emrin e Kosovës, në Spanjë televizioni kombëtar e kanë shkruar me shkronja të vogla.

Probleme janë shënuar edhe më herët, kur Federata Spanjolle e Futbollit, në lajmërimin për ndehsjen mes dy vendeve, e quajit Kosovën rajon dhe jo shtet.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back