Sociale

Temperaturat në -10 gradë celsius, ja parashikimi i motit për ditën e nesërme

Shkruar nga Liberale
Temperaturat në -10 gradë celsius, ja parashikimi i motit për

Për ditën e enjte Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të ftohta.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe prej mesditë prezencë të vranësirave deri të dendura.

Era do të fryjë nga verilindja –juglindja me shpejtësi deri në 10m/s, duke bërë që valëzimi në detet të jetë i forcës 2 ballë.

Parashikimi:

në zona malore -10 deri 3°C

në zona e ulëta -8 deri 12°C

në zona bregdetare -1 deri 12°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH