Kryesore

Temperatura -25 gradë, vdekja e tmerrshme e 39 personave në kamion

               Publikuar në : 08:34 - 24/10/19 liberale

Lajmi për gjetjen e 39 personave pa jetë në një kamion në Britaninë e Madhe shokoi mbarë botën.

Ekspertët kanë filluar hetimet dhe bëhet e ditur se viktimat kanë pasur një vdekje të ngadaltë dhe të tmerrshme.

Ekspertët thonë se emigrantët u futën brenda frigoriferëve. Mendohet se temperaturat brenda frigoriferit kanë qenë -25 gradë celscius.

Ekspertët thonë se thirrjet e tyre për ndihmë ranë në vesh të shurdhët pasi shoferi nuk i dëgjonte dot. Vdekja e tyre ishte e ngadaltë dhe e tmerrshme pasi kaluan mbi 15 orë udhëtim në temperatura -25 gradë celcius.

38 të rinj dhe një adoleshent kishin si denstinacion Mbretërinë e Bashkuar. Ata hipën në kamion për të mbërritu në destinacion, por mbërritën të vdekur në Britaninë e Madhe./Gazeta Liberale

<
>
a17 a5-6 a-6 a6-4 a7-1 a9-1 a10-1 a11-1 a13-1 a14 a15 a16

Tags: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back