Aktualitet

Teatri/ SPAK nis hetimet, gazetarja: procedimi, jo në emër të Veliajt

Shkruar nga Liberale
Teatri/ SPAK nis hetimet, gazetarja: procedimi, jo në emër të

SPAK ka nisur zyrtarisht hetimet për cështjen e prishjes së Teatrit Kombëtar. Hetimet nisën pasi Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit depozitoi një kallëzim në Prokurori, duke e cilësuar të paligjshme shembjen.

Por sipas gazetares së "News 24" Klodiana Lala pavarësisht nisjes së hetimeve, procedimi nuk është regjistruar në emër të kryebashkiakut Veliaj.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit iu drejtua SPAK me pretendimin se kishin prova se janë falsifikuar firma dhe dokumenta në procesin që po ndërmerret për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Burimi: BW

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH