Aktualitet

Të shtunën vijnë 40 mijë doza të tjera të vaksinës AstraZeneca

Shkruar nga Liberale
Të shtunën vijnë 40 mijë doza të tjera të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri me dije se këtë të enjte, Shqipëria ka tejkaluar kryerjen e mbi 300 mijë vaksinimeve në rang vendi.

Po ashtu, teksa ishte duke ndjekur nga afër procesin e vaksinimit masiv në Kamëz, ajo njoftoi se të shtunën do të mbërrijnë 40 mijë dozat e radhës së vaksinës “AstraZeneca”. Këto doza përfitohen nga instrumenti Covax.

“Sot kalojmë mbi 300,000 vaksinime të kryera dhe në fundjavë nisim vaksinimin e operatorëve turistikë”, shkruan Manastirliu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH