Aktualitet

Të shtëna me armë në Universitetin e Michiganit, humbin jetën 3 persona, 5 të tjerë në gjendje të rëndë në spital

Shkruar nga Liberale
Të shtëna me armë në Universitetin e Michiganit, humbin

Tre persona janë vrarë pas të shtënave në një universitet amerikan, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë në spital. Ndërkohë, sipas mediave të huaja, autori i dha fund jetës me armë zjarri.

Incidenti ndodhi në orën 20:18 me kohën lokale, kur të shtëna u dëgjuan në Berkey Hall në kampusin East Lansing. Studentëve dhe stafit iu tha të “sigurohen menjëherë” pasi oficerët iu përgjigjën thirrjeve të shumta të 911.

Policia tha se personi i armatosur hapi zjarr edhe në sindikatat e universitetit aty pranë dhe për herë të fundit u pa duke u larguar nga ndërtesa në këmbë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH