Ndërkombëtare

Të shtëna me armë jashtë godinës, mbyllet Pentagoni

               Publikuar në : 19:09 - 03/08/21 liberale

Një incident me armë zjarri ka bërë që autoritetet të mbyllin Pentagonin dhe të mos lejojnë asnjë prej personelit të dalë jashtë.

Të shtënat me armë kanë ndodhur pranë një stacioni autobusësh dhe metroje pranë Pentagonit, tha Agjencia e Forcave Mbrojtëse të institucionit.

CNN raporton, se stacioni në fjalë është një prej pikave kyçe prej nga mijëra punonjës të Pentagonit hyjnë çdo ditë për në punë.

Media të tjera raportojnë edhe për një efektiv të plagosur.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back