Kryesore

Të premten publikohet raporti për shkarkimin e Metës

               Publikuar në : 15:58 - 26/05/21 liberale

Të premten Komisioni Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit do të bëjë publik raportin me shkeljet e Presidentit që shumica socialiste pretendon se janë shkelje të rënda kushtetuese.

Në mbledhjen e sotme u miratua struktura e këtij dokumenti ku do të jenë të renditura të gjitha përfundimet e ardhura nga kqyrja e provat filmike me deklaratat e kreut të shtetit por dhe dokumentet nga institucione si SHIK, Policia e Shtetit, SPAK dhe Prokuroria e Përgjithshme.

Sipas relatores së komisionit, Klotilda Bushka, Meta me thirrjet e tij për dhunë ka cënuar sigurinë dhe rendin publik por ka dëmtuar imazhin e vendit si dhe raportet me partnerët strategjikë.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back