Aktualitet

"Të paraburgosurit në Elbasan flenë në tokë", Meta: Qeveria e "Rilindjes" po shpopullon Shqipërinë dhe po mbipopullon burgjet

Shkruar nga Liberale
"Të paraburgosurit në Elbasan flenë në tokë",

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Institucionit të Avokatit të Popullit për situatën e mbipopullimit në burgun e Elbasanit.

Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto nga burgu i Elbasanit, ku ka shkruar se Shqipëria po shpopullohet, por burgjet po mbipopullohen.

“Shqipëria shpopullohet, por burgjet mbipopullohen. Vetëm Qeveria e “Rilindjes” mund ta sillte këtë situatë absurde!”, ka shkruar Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH