Globi

Të lodhura e të rraskapitura, ky është momenti kur nënë e bijë lirohen pas dy javësh të marra peng nga Hamasi (VIDEO)

Shkruar nga Liberale
Të lodhura e të rraskapitura, ky është momenti kur
Hamasi ka liruar dy pengje ira izraelite, Judith Tai Raanan dhe vajzën e saj 17-vjeçare, Natalie Raanan – gati dy javë pasi nisi një sulm vdekjeprurës në Izrael, ku rrëmbeu rreth 200 njerëz. 17-vjeçarja Natalie Raanan dhe nëna e saj Judith, u lanë më në fund të lira. Në video, nënë e bijë duken të lodhura, por shumë të lumtura që më në fund arritën të dilnin shëndoshë e mirë nga ai ‘ferr’ dhe të kthehen pranë njerëzve të dashur të tyre. Ato shihen të rrethuar nga njerëz të armatosur me jelek antiplumb dhe më pas duke u futur në një makinë të Kryqit të Kuq Ndërkombëtar. pasi janë marrë në mbrojtje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH