Aktualitet

"Të hapur për çdo çështje", çel Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Të hapur për çdo çështje", çel

Pas miratimit të marrëveshjes së 5 qershorit, qëndrimet e Opozitës së Bashkuar të koordinuara tanimë edhe me ato të ndërkombëtarëve janë për diskutimin e ndryshimeve kushtetuese në Këshillin Politik, por kushti i tyre ka të bëjë me mungesën e kohës, çka në politikë gjendet gjithmonë.

Miratimi i djeshëm në Kuvend i Marrëveshjes së 5 Qershorit solli një shtensionimin të klimës politike edhe pse pak orësh Këshilli Politik nuk bëri hapa përpara drejt konsensusit të ndryshimeve kushtetuese, të cilat maxhoranca thotë se do t’i kalojë më 30 korrik në seancë plenare, ndërsa opozita nuk pranoi  t’i diskutonte në tryezën e radhës së Këshillit Politik.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale sot./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH