Aktualitet

Të buzëqeshur e me maskë, pamje nga darka e Ramës me Mitsotakis

               Publikuar në : 21:04 - 15/09/20 liberale

Në Athinë kanë mbërritur kryeministrat e disa vendeve të rajonit për të marrë pjesë në takimin e The Economist për të diskutuar çështjet rajonale. Mes tyre është edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka zhvilluar një darkë me homologun grek Mitsotakis.

Nga pala greke në tavolinë ka qenë edhe Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Mediat greke njoftojnë se se dy kryeministrat Rama dhe Mitsotakis do të bisedojnë për detin.

Kjo vizitë e sotmja e Ramës ndërkohë vjen pasi në fundjave kryeministri takoi në Turqi presidentin Erdogan me të cilin zhvilloi një bisedë informale.

<
>
qfqf acaac-1 acaccacaacac accac

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back