Aktualitet

Suplementi "Universitas" hapet me: Fabrika e legjitimitetit

Shkruar nga Liberale
Suplementi "Universitas" hapet me: Fabrika e legjitimitetit

Suplementi “Universitas” vjen çdo të shtunë në Gazetën Liberale, me rubrika të larmishme, ku do të gjeni jo vetëm lajme politike, por të zhanreve të ndryshme, si dhe analiza për çështje të rëndësishme.

Në rubrikën “Polemika” do të gjeni një shkrim nga Klementin Mile i cili titullohet: “Fabrika e legjitimitetit". 

Ndërsa te rubrika “Historia” do gjeni një shkrim me titull: “Nacionalizmi, Shqipëria etnike dhe lëvizja N,-ÇL,” nga Eugjen Merlika.

Në rubrikën “Profil” do gjeni: "Pjerin Kolnikaj, midis jetws komunitare dhe elitave" nga Vladimir Myrtezai.

"Portofoli i projekteve UET 2020 me 20 aktive dhe rreth 45 në proces aplikimi" e gjeni në rubrikën “Campus”.

Gjithashtu do të gjeni edhe: "Socializimi i studentëve, një vlerë e shtuar në UET"

Dhe për ta mbyllur një analizë nga Veton Surroi: "Gjuha seke dhe protestantët kosovarë"

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale në print./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH