Aktualitet

Superjahti 6 milionë paund përpihet nga "flakët e ferrit"

Shkruar nga Liberale
Superjahti 6 milionë paund përpihet nga "flakët e

Një superjaht,që kushtonte më shumë se 6 milionë paundë, ka shpërthyer në flakë, në një port të njohur turistik në jug të Britanisë.

Sipas një zëdhënësi nga Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të Devon dhe Somerset, pesë makina zjarrfikëse janë në vendngjarje

“Disa njerëz janë bllokuar në anën tjetër të skelës dhe nuk mund të kthehen. Zjarrfikësit vrapojnë përgjatë skelës. Ende ka flakë të mëdha", ka deklaruar ai.

Tymi është parë në të gjithë Devonin, duke u përhapur në qytete të tjera.

Një dëshmitar e përshkroi 'si një top zjarri'. Për momentin nuk dihet nëse ka të lënduar nga zjarri.

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1242485,1242487,1242486"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH