Showbiz

Superfuqia e Elon Musk, festoi në Meksikë, fjeti në Teslën e tij dhe u takua me Macron në Francë

Shkruar nga Liberale

Pasi kërceu pa pushim në një koncert në Meksikë, Elon Musk i pranoi presidentit francez Emmanuel Macron pasi e takoi në Elysee se e kishte zënë gjumi në makinë para se të takoheshin.

I veshur me kostum, kravatë dhe çizme kaubojje, biznesmeni afrikano-jugor u shfaq i buzëqeshur në takimin e tij me liderin e Republikës së Pestë Franceze në Pallatin Elysee.

Disa orë para se të fluturonte për në Paris, Musk u pa duke u dëfryer në pistën e një resorti luksoz në Cabo San Lucas të Meksikës, sipas gazetës britanike “Telegraph”. Biznesmeni i pasur ndoqi koncertin e DJ boshnjako-gjerman Mladen Solomon në klubin historik të natës Exposition Park. Dhjetë mijë njerëz ishin të pranishëm në koncert.

https://youtu.be/Kv2F2l1HB6g

Një postim në Twitter nga gazeta Telegraf tregon Elon Musk duke kërcyer në klubin e mbushur plot. Ai mund të ketë qenë i parruar dje, por afrikano-jugori Midas arriti të ndërrojë rrobat dhe të kalojë pragun e Elysee. Ajo hoqi xhinset dhe bluzën që kishte veshur në koncert dhe u vesh për këtë rast.

Pas takimit 45-minutësh në Pallatin Elysee me Macron, Musk shprehu besimin se Tesla do të bëjë “investime të rëndësishme” në Francë në të ardhmen, por nuk dha një periudhë të caktuar.

“Asnjë njoftim sot, por jam shumë i impresionuar me presidentin Macron dhe qeverinë franceze dhe sa mikpritës janë francezët”, u tha ai gazetarëve.

Nga ana e tij, presidenti francez ka shkruar në Twitter për takimin e tij me Musk. “Ne folëm për përparimin e rëndësishëm të Francës në fushën e automjeteve elektrike dhe energjisë. Ne folëm edhe për teknologjinë dixhitale. Kemi shumë për të bërë së bashku”.

Krahas përmbajtjes së bisedave që Macron dhe Musk kanë pasur dje, mediat franceze komentojnë se nuk është hera e parë që biznesmeni afrikano-jugor pranon se fle në vende të çuditshme. Në të kaluarën ai ka thënë se ka fjetur "në një dyshek" në fabrikat e Tesla për të treguar se po punonte shumë në vend që të pushonte në ndonjë destinacion ekzotik./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH