Kosova

Sulmi në Veri/ Ministri Sveçla takon gjeneralin e NATO-s, zbardhen diskutimet

Shkruar nga Liberale
Sulmi në Veri/ Ministri Sveçla takon gjeneralin e NATO-s, zbardhen

Ministri i Punëve të Brendshme për Kosovën, Xhelal Sveçla, ka zhvilluar takim me komandantin e Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s, admiralin Stuart B. Munsch.

“E njoftova Admiralin Munsch që institucionet tona të sigurisë janë duke punuar intensivisht në analizimin e të gjitha provave të sulmit terrorist, të cilat deri më tash dëshmojnë qartë për përfshirjen e Serbisë dhe autoriteteve të saj në organizimin operacional të këtij sulmi”, shkruan Sveçla.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH