Globi

Sulmi në Illinois, shënohen 6 të vdekur dhe 11 të plagosur në spital

Shkruar nga Liberale
Sulmi në Illinois, shënohen 6 të vdekur dhe 11 të plagosur

Pas sulmit në paradën e 4 korrikut në i Illinois që la të paktën gjashtë të vdekur ka çuar në hetimin e ngjarjes ku policia e Highland po punon drejtpërdrejt me FBI-në.

Ndërkohë i dyshuari ende konsiderohet të jetë i armatosur dhe i rrezikshëm dhe nuk ka asnjë indikacion se ai është i bllokuar diku apo ka ndonjë peng.

Moshat e të vrarëve nga të shtënat ende nuk dihen, ndërsa zyrtarët lokalë po punojnë me zyrën e mjekëve.

Raportohet se gjashtë persona u vranë në të shtënat në Paradën e Ditës së Pavarësisë në Highland Park, konfirmuan zyrtarët. Të paktën 31 janë dërguar në spitalet e zonës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH