Aktualitet

Sulmi ndaj ambasadës së Malit të Zi në Beograd, reagon PS

Shkruar nga Liberale
Sulmi ndaj ambasadës së Malit të Zi në Beograd, reagon PS

Ministri shqiptar i Diasporës, Pandeli Majko ka reaguar sulmit ndaj ambasadës së Malit të Zi në Beograd.

Majko shprehet se papërgjegjëshmëria serbe kërkon të imponohet, por i kujton se ka shumë kisha dhe vetëm një zot.

“Ka me shume se nje arsye, per te qendruar ne krah te Malit te Zi dhe qeverise se tij, perballe presioneve qe papergjegjshmeria e njohur serbe e rajonit po kerkon ti imponohet. Kisha ka shume dhe Zot ka një”, shkruan Majko.

Sulmi erdhi pas miratimit të ligjit për lirinë fetare. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH