Kryesore

Sulmi i 11 shtatorit, mjeku nxjerr fotot e papublikuara më parë

               Publikuar në : 13:53 - 11/09/19 LP

Mjeku Emil Chynn ka qenë ndër të parët që ka mbërritur pranë Kullave Binjake ndërsa digjeshin më 11 shtator 2001.

Ai ishte duke shëtitur qenin e tij në ato çaste dhe kur pa tymin nxitoi të afrohej për të mësuar çfarë kishte ndodhur. Kur mbërriti në vendin e ngjarjes e gjeti veten të rrethuar nga gërmadha dhe tym.

Chynn ka publikuar fotografi të pabotuara ndonjëherë nga përpjekjet e skuadrave të shpëtimit pak minuta pasi dy avionë të marrë peng nga terroristët u përplasen me dy kullat e Qendrës Tregtare Botërore, duke bërë që të shembeshin totalisht.

18 persona u shpëtuan të gjallë nga poshtë gërmadhave, por mijëra të tjerë humbën jetën të nën to. Në total, nga sulmet e 11 shtatorit 2001 vdiqën 2977 persona, përfshi edhe viktimat e sulmit mbi Pentagon dhe një avioni të katërt, që u rrëzua nga vetë pasagjerët heronj në Pensilvani./Gazeta Liberale

18291060-7447023-image-m-46_1568107641002 18291072-7447023-image-a-32_1568104843749 0_UNSEEN-911-IMAGES 0_UNSEEN-911-IMAGES (4) 0_UNSEEN-911-IMAGES (3) 0_UNSEEN-911-IMAGES (2) 0_UNSEEN-911-IMAGES (1) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (7) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (6) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (5) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (4) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (3) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (2) 0_PAY-UNSEEN-911-IMAGES (1) 1_UNSEEN-911-IMAGES
<
>
(Visited 59 times, 1 visits today)

Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *