Aktualitet

Sulmet ajrore kundër xhihadistëve, raportohen dhjetëra të vdekur

Shkruar nga Liberale
Sulmet ajrore kundër xhihadistëve, raportohen dhjetëra të

Sulmet ajrore të Izraelit kundër grupeve xhihadiste të Gazas kanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme.

Ministri i shëndetësisë së Gazas raporton se 23 persona kanë humbur jetën duke përfshirë dhe një prej komandantëve të grupit islamik të Gazas.

Forcat ajrore të Izraelit rifilluan sulmet mëngjesin e sotëm (13 nëntor) pas një nate pushimi.

Ndërsa në Izrael raportohen mbi 50 persona të cilët kanë mbetur të plagosur.

Zyrtarë nga OKB dhe nga Egjipti deklarojnë se do të mundohen të mos përshkallëzojnë situatën.

Grupi islamik i Gazas konfirmoi se mes viktimave ishin dhe anëtarë të ushtrisë.

Khaled Faraj, një tjetër prej komandantëve mbeti i vrarë në sulmet në qendër të Gazës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH