Globi

Sulm me shigjeta në Norvegji, të vdekur dhe të plagosur

Shkruar nga Liberale
Sulm me shigjeta në Norvegji, të vdekur dhe të plagosur

Disa njerëz janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur pasi një burrë qëlloi qytetarët me shigjeta në një qytet në Norvegji, sipas policisë lokale.

I dyshuari u kap pas sulmit në qytetin Kongsberg, 80 milje (80km) në jug-perëndim të kryeqytetit, Oslo, tha një zëdhënës i policisë.

"Disa njerëz janë plagosur dhe disa kanë vdekur"-thë më tej zëdhënësi i policisë.

Ai nuk pranoi të komentojë numrin e viktimave, por tha se kishte "disa skena krimi".

Mediat lokale raportuan për një operacion të madh të reagimit emergjent në qytet, duke përfshirë policinë e armatosur, dy helikopterë dhe më shumë se 10 ambulanca.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH