Globi

Sulm me armë zjarri në Gjermani, vdesin dy persona

Shkruar nga Liberale
Sulm me armë zjarri në Gjermani, vdesin dy persona

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur ditëne sotme në pjesën lindore të Gjermanisë, ku si pasojë raportohet se kanë humbur jetën dy persona.

Fill pas ngjarjes, autori është larguar nga vendi i krimit, ndërsa policia i është vënë pas për kapjen e tij.

Ngjarja ka ndodhur jashtë sinagogës në Halle. Ndërsa sot për këtë qytet ka qenë një ditë e shenjtë, pasi është festa e Yom Kippur (festë hebreje), një ditë pushimi, agjërimi dhe lutje, që cilësohet si dita më e shenjtë e vitit për hebrenjtë. /Gazeta Liberale

Poll
SHQIPENGLISH