Globi

Sulm me armë në një hotel, humb jetën një person

Shkruar nga Liberale
Sulm me armë në një hotel, humb jetën një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në hotelin Hampton Inn në Dearborn, Michigan pasi një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë.

Autori ende nuk është arrestuar, ndërsa gjysmë ore pasi ka hapur zjarr për herë të parë ka vazhduar të qëllojë ku të shtënat kanë nisur nga një dhomë deri në katin e tretë të hotelit.

Ndërkohë forca të shumta policie ndodhen në vendngjarje për të kontrolluar situatën.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH