Aktualitet

Sulm me armë në një kopsht, të paktën 31 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

Shkruar nga Liberale
Sulm me armë në një kopsht, të paktën 31 të

Të paktën 31 persona janë vrarë në një incident me të shtëna në një provincë verilindore të Tajlandës, tha policia.

Sulmuesi i dyshuar është nisur nga një ish-oficer policie dhe autoritetet kanë nisur një gjueti për gjetjen e tij.

Sipas policisë, të vdekurit përfshinin fëmijë dhe të rritur.

Qeveria tajlandeze njoftoi se incidenti ndodhi në një çerdhe në Nong Bua Lampu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH